Skoronoční šifrovačka

V pátek 12. října se ve Studénce odehrála středisková skoronoční šifrovačka. Už před pátou hodinou ke klubovně skautů ze Studénky dorazila výprava asi desíti kamarádů z Albrechtiček a chvíli na to, po objasnění pravidel a zaregistrování družstev, dostali soutěžící první šifru v podobě komixu o Rychlých šípech. Ta, jak se ukázalo, byla i přes svou formu nadmíru složitá (nebo spíš bylo řešení velice dobře ukryté). Nakonec pro druhou šifru téměř všechna družstva vyrazila až po poslední nápovědě, a to už se pomalu stmívalo. Ta ale také dala všem zabrat, a tak se s ní vrátili opět do tepla klubovny. Tím v podstatě začala spolupráce všech se všemi, a dále už družstva pokračovala prakticky jako jeden celek. Cestou je čekaly šifry v různých podobách – list Tleskačova deníku, promítání úryvku filmu z Rychlých šípů, tajná zpráva v rozhlase nebo uličky Stínadel postavené z kartonových krabic. O výsledném pořadí rozhodla až poslední šifra, a do 23:00 se všichni zdárně dostali až do cíle – do klubovny. Tam jsme soutěž vyhodnotili, rozehřáli se u čaje, studeňáci zalehli a albrechčáci ještě pěšky vyrazili domů.

Šíp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *